O projekte

Podnikateľský nápad roka je projekt, ktorý oceňuje najlepšie podnikateľské nápady a pomáha k ich úspešnej realizácii.

NEWSLETTER:

Chcete dostávať zaujímavé novinky z podnikateľského prostredia priamo do vašej e-mailovej schránky? Prihláste sa na odber nášho newslettera.

Ochrana nápadov

Napriek tomu, že nápad tvorí iba časť podnikateľského úspechu, mnoho mladých ľudí ho pokladá za cenný. Preto garantujeme férový prístup, ku ktorému sa zaväzujú všetci, ktorí váš nápad uvidia počas hodnotiaceho procesu.

Pre tých, ktorí sa obávajú o svoj nápad, máme niekoľko doplňujúcich informácií:

1. Záujmom Vyhlasovateľa a všetkých partnerov je silná medializácia finalistov, ktorá im okrem iného pomáha v prezentácii ich produktu alebo služby potenciálnym zákazníkom. Každý, kto uspeje bude o svojom nápade hovoriť v médiách.

2. S nápadmi finalistov v prípade úspechu príde do styku široký okruh poradcov, kreatívcov a pod., keďže súčasťou ocenení je možnosť získať poradenské služby, či návrh reklamnej kampane.

Ak máte obavy o svoj nápad, tak možno budete musieť hľadať iné možnosti ako ho akcelerovať. Spätná väzba na nápady a medializácia finalistov a ich nápadov je totiž nevyhnutnou súčasťou Podnikateľského nápadu roka. Vyhlasovateľ, partneri a porota majú prvoradý záujem pomôcť s akceleráciou tých najlepších nápadov, napomôcť ich premene na úspešné podnikanie a popularizovať podnikanie mladých ľudí na Slovensku.

Prikladáme tiež názor víťaza Podnikateľského nápadu roka 2012 Daniela Minárika: Dostal som milú povinnosť napísať pár riadkov pre tých, čo sa do súťaže prihlásili a neuspeli alebo aj pre tých, čo sa neprihlásili z rôznych dôvodov. Sledoval som diskusie na sociálnych sieťach a trochu ma prekvapilo a pobavilo zopár neprajných a podozrievavých ľudí, ktorí sa boja o svoje nápady a kritizujú nápady ostatných bez hlbšej analýzy. Súťaž Podnikateľský nápad roka je výborná, lebo nám poskytla množstvo príležitostí. Mali sme príležitosť získať spätnú väzbu od profesionálov, prezentovať sa a začať si budovať meno.

Vyhlasovateľ:
Generálny partner:

Partneri:

Mediálni partneri:

Podporovatelia:
Podnikateľský nápad roka 2014 sa koná pod záštitou Ministerstva financií SR