O projekte

Podnikateľský nápad roka je projekt, ktorý oceňuje najlepšie podnikateľské nápady a pomáha k ich úspešnej realizácii.

NEWSLETTER:

Chcete dostávať zaujímavé novinky z podnikateľského prostredia priamo do vašej e-mailovej schránky? Prihláste sa na odber nášho newslettera.

Daniel Minárik (RBi): Súťaž Podnikateľský nápad roka je výborná, lebo nám poskytla množstvo príležitostí

20.06.2012  |  Autor: ADMIN  |  Kategória: Aktuality

Dostal som milú povinnosť napísať pár riadkov pre tých, čo sa do súťaže prihlásili a neuspeli alebo aj pre tých, čo sa neprihlásili z rôznych dôvodov. Sledoval som diskusie na sociálnych sieťach a trochu ma prekvapilo a pobavilo zopár neprajných a podozrievavých ľudí, ktorí sa boja o svoje nápady a kritizujú nápady ostatných bez hlbšej analýzy.

Nápad je podľa môjho názoru však len 10 % z celkového úspechu a zvyšných 90 % je  jeho realizácia, ktorá závisí hlavne od ľudí. V dnešnej dobe je veľmi ťažké vymyslieť niečo, čo ešte neexistuje a aj my sme si vedomí, že náš nápad už existuje. Ale čo ho robí unikátnym alebo odlišným je práve spôsob jeho prevedenia a náš pohľad – to ako sa na danú problematiku pozeráme my.

Súťaž Podnikateľský nápad roka je výborná, lebo nám poskytla množstvo príležitostí. Mali sme príležitosť získať spätnú väzbu od profesionálov, prezentovať sa a začať si budovať meno. A v neposlednom rade budeme mať príležitosť začať podnikanie s reklamnou agentúrou roka, médiami a poradcami, ktorých by sme si za normálnych okolností v žiadnom prípade ako start-up nevedeli dovoliť.

Ak by sme v Podnikateľskom nápade roka 2012 nepostúpili, tak by sme určite nešli cestou kritiky ostatných projektov a podozrievania z kradnutia nápadov. Sme totiž radi, že aktivity ako Podnikateľský nápad roka tu niekto robí a že sa nájdu firmy, ktoré ich podporujú, lebo v nich vidia zmysel. Nevyriešia problémy podnikania mladých, ale vedia pomôcť aspoň niekoľkým a mnohým dodajú odvahu.

Určite by nás ale zaujímala spätná väzba, čo vylepšiť, na čom popracovať, lebo nášmu nápadu veríme a chceme ho zlepšiť. Ak by niekoho z Vás zaujímal napríklad môj feedback, tak mi kľudne pošlite mail. Nemusíte sa báť, že Vám nápad ukradnem, lebo ako som spomínal, nápad je iba malá časť úspechu, 90% je o ľuďoch.

Daniel Minárik
www.retail.bi

 

Chcete byť informovaní o ďalšom ročníku Podnikateľského nápadu roka a iných novinkách? 

Vyhlasovateľ:
Generálny partner:

Partneri:

Mediálni partneri:

Podporovatelia:
Podnikateľský nápad roka 2014 sa koná pod záštitou Ministerstva financií SR