O projekte

Podnikateľský nápad roka je projekt, ktorý oceňuje najlepšie podnikateľské nápady a pomáha k ich úspešnej realizácii.

NEWSLETTER:

Chcete dostávať zaujímavé novinky z podnikateľského prostredia priamo do vašej e-mailovej schránky? Prihláste sa na odber nášho newslettera.

Podnikateľský nápad roka 2012

Cieľom Podnikateľského nápadu roka je propagovať podnikanie medzi mladými ľuďmi a za pomoci lídrov súčasného biznisu pomáhať oceneným podnikateľským nápadom mladých ľudí pri premene na úspešné podnikanie.

Pre koho bol Podnikateľský nápad roka 2012 určený

Prihlásiť sa mohol účastník s akýmkoľvek podnikateľským nápadom, ktorý do dňa podania prihlášky nebol v navrhovanej podobe uvedený na trh. Učastník mohol byť  podnikateľ aj nepodnikateľ, ktoréhovek je viac ako 18 a menej ako 35 rokov.

Časový harmongram Podnikateľského nápadu roka 2012

Vyhlásenie 10.04.2012
Uzávierka prihlášok 31.05. 2012 o polnoci
Osobná prezentácia TOP 10 pred porotou  (v Bratislave) 11.06.2012
Vyhlásenie výsledkov (v Bratislave) 12.06.2012
Reklamná kampaň pre víťaza 1.10.2012 - 30. 10. 2012

Ocenení v Podnikateľskom nápade roka 2012

Kategória: Podnikateľský nápad roka 2012

Wiktor Leo Burnett,  Akzent Media, Fun Rádio a Ringier Axel Springer poskytli víťazovi  návrh a realizáciu komunikačnej kampane.

  1. miesto - ocenenie Podnikateľský nápad roka 2012: Nápad s názvom RBi od Daniela Minárika a Jozefa Štefanku.
  2. miesto: Nápad pod názovm ChewChew od Petra Mičudu.
  3. miesto: Nápad s názvom Biochar od Milana Brdárského.

Kategória: Nápad s najväčším potenciálom

Ocenenie Združenia mladých podnikateľov Slovenska pre nápad s najväčším potenciálom rastu získal nápad s názvom Smartfish od Tomáša Barana.

Kategória: Nápad pre región

VTP Žilina ocenilo podnikateľské nápady, ktoré pochádzajú z česko-slovenského cezhraničného regiónu. Vyhlásenie výsledkov kategórie Nápad pre región sa uskutočnilo 22. 06. 2012 v prezentačných priestoroch stanice Žilina-Záriečie. Ocenené nápady:

  1. miesto: Nápad s názvom RBi od Daniela Minárika a Jozefa Štefanku
  2. miesto: Nápad s názvom Terapeutický pšeničný vankúšik od Moniky Maroszhovej.
  3. miesto: Nápad s názvom Nenechajte svoje peniaze odtiecť od Adama Krakovského

Kategória Nápad pre región je realizovaná v rámci projektu V.I.P. - Vzdelávání, Inovace, Partnerství. Projekt je súčasťou Operačného programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013, ktorý je financovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Vyhlasovateľ Podnikateľského nápadu roka 2012: Združenie mladých podnikateľov Slovenska

Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS) je organizácia združujúca slovenských podnikateľov do 40 rokov. Medzi hlavné aktivity ZMPS patria propagácia podnikania, pomoc pri realizácii inovatívnych podnikateľských nápadov, networking a mentoring mladých podnikateľov. Viac na www.zmps.sk

Generálny partner a spoluoorganizátor: Wiktor Leo Burnett

Reklamná agentúra Wiktor Leo Burnett, s.r.o. sa v rámci hodnotenia ocitá vždy na priečkach z TOP 3 a roku 2011 už štvrtý krát získava ocenenie Agentúra Roka. Vo svojom klientskom portfóliu máme najvýznamješie značky z finančného, telekomunikačného, rýchloobrátkového segmentu, tovaru dlhodobej spotreby, služieb ako aj ďalšie. Viac opríbehu a práci na Wiktor Leo Burnett nájdete na  www.wlb.sk

Hlavní partneri: Ringier Axel Springer, Fun rádio, Akzent media

Ringier Axel Springer 

Spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia, a. s., je najväčší multimediálny vydavateľský dom na Slovensku. Vydáva najčítanejší denník Nový Čas. Vo svojom portfóliu má aj týždenníky Nový Čas Nedeľa, Nový Čas pre ženy a Život a mesačníky Nový Čas Krížovky, Nový Čas Bývanie, Eva, Madam Eva, Geo, Auto Bild, ako aj knižné publikácie určené pre rôzne čitateľské segmenty (napr. úspešnú edíciu Recepty zo života). Do online portfólia vydavateľstva patria rôzne portály, ako napríklad spravodajsko - zábavný portál Čas.sk, ženský magazín Lesk.sk, magazín pre mužov Adam.sk, video portál Tivi.sk, ale aj portál Život.sk.  Viac na www.ringieraxelspringer.sk

Fun rádio

Fun rádio je prvé slovenské súkromné rádio. Dnes je medzi poslucháčmi do 30 rokov najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou a celkovo komerčnou dvojkou. Našim cieľom je starať sa o dobrú náladu a pohodu. Vo vysielaní je zábava úlohou najmä Rannej šou s Adelou a Sajfom a Popoludnia s Juniorom a Marcelom. V duchu nášho sloganu "My sme hudba, my sme zábava", hráme najviac dobrej hudby. Vieme, že chcete mať na výber a my vám túto možnosť ponúkame na našom webe, jednotke medzi rádiovými webmi. Viac na www.funradio.sk

Akzent media

Akzent media je najväčšou slovenskou spoločnosťou pôsobiacou v oblasti vonkajšej reklamy. Jej ponuku predstavujú produkty vysokej kvality a zároveň kvalitný zákaznícky servis. Na základe medzinárodných skúseností a miestnej znalosti trhu neustále prináša na slovenský trh vonkajšej reklamy nové produkty, ktoré poskytujú priestor pre využitie plného potenciálu marketingovej komunikácie. Viac na www.akzent.sk


Podporovatelia: Deloitte, 1st CLASS AGENCY

Deloitte

 „Deloitte" je značka reprezentujúca celosvetovú organizáciu firiem Deloitte Touche Tohmatsu, ktoré sa zameriavajú na poskytovanie špičkových profesionálnych poradenských služieb v nasledovných oblastiach: audit, dane, podnikové poradenstvo, finančné poradenstvo.

Deloitte na Slovensku pôsobí už od roku 1991. V rámci svojich aktivít využíva kancelárie v Bratislave a Košiciach. Svojou veľkosťou aj reputáciou na trhu patrí k najvýznamnejším firmám v odbore. 

Spojenie znalostí domáceho trhu s bohatými medzinárodnými skúsenosťami umožňuje ponúknuť klientom komplexný prístup k ich potrebám a výzvam v podobe individuálneho riešenia šitého presne na mieru. Medzi našich klientov patrí viac ako 80 percent najväčších svetových spoločností, ako aj veľké národné podniky, verejné inštitúcie a významní lokálni klienti.

Našou víziu je ponúkať štandard najvyššej kvality, čo znamená dosiahnutie stavu, keď sa ostatní budú s nami a našimi výsledkami porovnávať. Viac informácií  www.deloitte.com/sk/sk.


1st CLASS AGENCY

1st CLASS AGENCY je poradenská agentúra poskytujúca služby v oblasti PR, komunikácie a event manažmentu. Agentúra vznikla v roku 2007 ako prirodzené pokračovanie a profesionálna výzva odborníkov, ktorí dlhodobo pôsobia v rôznych oblastiach PR a komunikácie na strane klientov. Poznajúc ich potreby, požiadavky, vnútorné procesy a problémy. Viac na www.1stclass.sk

Mediálni partneri: portál podnikajte.sk, časopis ZISK

ZISK

Zisk je mesačník venovaný manažmentu, podnikaniu, obchodovaniu a personalistike. Čitateľom prináša praktické návody, riešenia a nápady na to: ako efektívne riadiť firmu a úspešne podnikať, ako viesť ľudí a podporovať produktivitu pracovných tímov, ako si získať a udržať zákazníka, ako riadiť seba a podporovať svoj profesionálny rast.

Podnikajte.sk

Portál o podnikaní živnostníkov, o zakladaní a riadení obchodných spoločností. Portál podnikajte.sk je zameraný na poskytovanie aktuálnych a zrozumiteľných informácií pre malých a stredných podnikateľov. Nájdete na ňom inšpiratívne podnikateľské nápady, informácie potrebné na založenie firmy, vzorové biznis plány a mnoho ďalších informácií, pomôcok a rád k úspešnému podnikaniu a vzdelávaniu o podnikaní.

Spolupracujúce organizácie: VTP Žilina, RPIC Prešov, JCI Slovensko


VTP Žilina

VTP Žilina je organizácia podporujúca inovatívne podnikanie. Súčasťou je aj inkubátor, ktorý bol vytvorený za účelom urýchlenia rastu a zvýšenia úspešnosti podnikov. Podnikom umiestneným v inkubátore poskytuje veľké množstvo podnikateľských služieb. Viac na www.vtpzilina.sk

RPIC Prešov

RPIC Prešov vzniklo v roku 1993 na platforme združenia právnických osôb a od svojho vzniku po súčasnosť sa venuje napĺňaniu svoju poslania t.j. podpory MSP. Okrem poskytovania poradenských, vzdelávacích a finančných služieb pre cieľovú skupinu MSP prevádzkuje aj technologický inkubátor. RPIC Prešov je členom európskej siete na podporu podnikania Enterprise Europe Network.

JCI Slovensko

Junior Chamber International – Slovakia, je dobrovoľná nezisková organizácia, ktorá združuje mladých ľudí, od študentov VŠ až po samostatných podnikateľov vo veku 18-40 rokov. Vo všeobecnosti sa svojimi aktivitami snaží prispieť k tomu, aby počet nezamestnaných mladých ľudí bol stále nižší.  Jedným z prvých projektov, ktorý je organizovaný celosvetovo je projekt „Creative Young Entrepreneur Award“, ktorého národné kolo sa organizuje na Slovensku pod názvom „Mladý inovatívny podnikateľ“. Ďalej súťaž "Študentská podnikateľská cena“ či Študentská osobnosť Slovenska.

Daniel Minárik (retail.bi) - Z nuly do prvej ligy

 

 

Chcete byť informovaní o ďalšom ročníku Podnikateľského nápadu roka a iných novinkách? 

Prihláste sa do newslettra Združenia mladých podnikateľov Slovenska
 

Fotogaléria:

Súbory na stiahnutie:

Vyhlasovateľ:
Generálny partner:

Partneri:

Mediálni partneri:

Podporovatelia:
Podnikateľský nápad roka 2014 sa koná pod záštitou Ministerstva financií SR