O projekte

Podnikateľský nápad roka je projekt, ktorý oceňuje najlepšie podnikateľské nápady a pomáha k ich úspešnej realizácii.

NEWSLETTER:

Chcete dostávať zaujímavé novinky z podnikateľského prostredia priamo do vašej e-mailovej schránky? Prihláste sa na odber nášho newslettera.

Podnikateľský nápad roka 2013

Cieľom Podnikateľského nápadu roka je propagovať podnikanie medzi mladými ľuďmi a za pomoci lídrov súčasného biznisu pomáhať oceneným podnikateľským nápadom mladých ľudí pri premene na úspešné podnikanie.

Video sumarizujúce Podnikateľský nápad roka 2013

Pre koho bol Podnikateľský nápad roka 2013 určený

Prihlásiť sa mohol účastník s akýmkoľvek podnikateľským nápadom, ktorý do 31. 12. 2012 nebol v navrhovanej podobe uvedený na trh. Učastník mohol byť podnikateľ aj nepodnikateľ, ktoréhovek je viac ako 18 a menej ako 35 rokov.

Časový harmongram Podnikateľského nápadu roka 2013

Vyhlásenie 28. 05. 2013
Uzávierka prihlášok 31. 07. 2013
Osobná prezentácia TOP 10 pred porotou  (v Bratislave) 09. 09. 2013
Vyhlásenie výsledkov (v Bratislave) 02. 10. 2014

Ocenení v Podnikateľskom nápade roka 2013

 • ocenenie Podnikateľský nápad roka 2013 získal projekt SPEEKLE od Veroniky Štrbákovej a jej tímu
 • ocenenie Slovenskej asociácie rozvojového kapitálu pre podnikateľský nápad roka 2013 pre investora získal projekt CulCharge od Viktora Reviliaka a Jozefa Žemlu
 • ocenenie primátora mesta Bratislava pre Podnikateľský nápad roka 2013 z Bratislavy získal projekt villo.in od Zuzany Krnáčovej a jej tímu
 • Podnikateľský nápad roka 2013 s najväčším potenciálom sa na základe hlasovania verejnosti stal projekt SPEEKLE

Videovizitky všetkých finalistov si môžete pozrieť tu.

Porota v Podnikateľskom nápade roka 2013

 • Andrej Zaťko, člen predstavenstva a riaditeľ J&T Banka Slovensko
 • Peter Kontra, riaditeľ reklamnej agentúry Wiktor Leo Burnett
 • Ivan Jakúbek, prezident Slovenskej asociácie rozvojového kapitálu a viceprezident Enterprise Investors
 • Katarína Stupková, managing partner 1st CLASS AGENCY
 • Daniel Minárik, CEO retail.bi a ocenený v Podnikateľskom nápade roka 2012
 • Michal Král, zakladateľ portálu pricemania.sk a člen generálnej rady Združenia mladých podnikateľov Slovenska
 • Pavol Hlubina, šéfredaktor magazínu Profit
 • Martin Javorček, partner Maple&Fish
 • Rastislav Kupka, senior manažér, consulting Deloitte

Vyhlasovateľ a partneri Podnikateľského nápadu roka 2013

Podnikateľský nápad roka 2013 sa konal pod záštitou Ministerstva financií SR.

Vyhlasovateľ Podnikateľského nápadu roka 2013: Združenie mladých podnikateľov Slovenska a inšpiratívny magazín Profit

Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS) je organizácia združujúca slovenských podnikateľov do 40 rokov. Medzi hlavné aktivity ZMPS patria propagácia podnikania, pomoc pri realizácii inovatívnych podnikateľských nápadov, networking a mentoring mladých podnikateľov. Viac na www.zmps.sk

Inšpiratívny magazín PROFIT – praktický ekonomický magazín pre aktívnych ľudí; PROFIT – inšpiratívny sprievodca svetom biznisu; PROFIT pravidelne číta 38-tisíc čitateľov. 

Hlavní partneri: Wiktor Leo Burnett, Deloitte, Microsoft, Hlavné mesto SR Bratislava

Wiktor Leo Burnett

Reklamná agentúra Wiktor Leo Burnett, s.r.o. sa v rámci hodnotenia ocitá vždy na priečkach z TOP 3 a roku 2011 už štvrtý krát získava ocenenie Agentúra Roka. Vo svojom klientskom portfóliu máme najvýznamješie značky z finančného, telekomunikačného, rýchloobrátkového segmentu, tovaru dlhodobej spotreby, služieb ako aj ďalšie. Viac opríbehu a práci na Wiktor Leo Burnett nájdete na  www.wlb.sk

Microsoft Slovakia

Spoločnosť Microsoft Corporation (Nasdaq "MSFT") je jednou z najvýznamnejších svetových firiem v oblasti softvéru, služieb a internetových technológií pre osobné aj obchodné využitie. Poslaním spoločnosti Microsoft Corporation je prostredníctvom technológií pomáhať ľuďom a organizáciám na celom svete naplno využiť ich potenciál.

Kľúčovými produktmi spoločnosti Microsoft sú operačný systém Windows, kancelársky balík Office a novinka, cloudová služba Office 365.

Deloitte

„Deloitte" je značka reprezentujúca celosvetovú organizáciu firiem Deloitte Touche Tohmatsu, ktoré sa zameriavajú na poskytovanie špičkových profesionálnych poradenských služieb v nasledovných oblastiach: audit, dane, podnikové poradenstvo, finančné poradenstvo.

Deloitte na Slovensku pôsobí už od roku 1991. V rámci svojich aktivít využíva kancelárie v Bratislave a Košiciach. Svojou veľkosťou aj reputáciou na trhu patrí k najvýznamnejším firmám v odbore. 

Spojenie znalostí domáceho trhu s bohatými medzinárodnými skúsenosťami umožňuje ponúknuť klientom komplexný prístup k ich potrebám a výzvam v podobe individuálneho riešenia šitého presne na mieru. Medzi našich klientov patrí viac ako 80 percent najväčších svetových spoločností, ako aj veľké národné podniky, verejné inštitúcie a významní lokálni klienti.

Našou víziu je ponúkať štandard najvyššej kvality, čo znamená dosiahnutie stavu, keď sa ostatní budú s nami a našimi výsledkami porovnávať. Viac informácií  www.deloitte.com/sk/sk.

Hlavné mesto SR Bratislava

Napriek nepriaznivej globálnej ekonomickej situácii sa Bratislava vyznačuje dynamickou hospodárskou základňou. Táto je podmienená koncentráciou hlavných metropolitných funkcii: vzdelanie, priemysel, služby, veda a výskum. Aby mesto mohlo obstáť v konkurenčnom boji európskych miest musí staviť na kreativitu, vedomosti a podnikanie. Podpora Podnikateľského nápadu roka 2013, je pre hlavné mesto SR Bratislavu výnimočnou príležitosťou ako stimulovať podnikateľské prostredie a podchytiť talenty, ktoré v meste pôsobia.

Podporovatelia: 1st CLASS AGENCY, MAPLE & FISH, Telefónica O2, SLOVCA, Slovenský rastový kapitálový fond, a.s., VISIBILITY, The Spot, ETARGET

Telefónica O2

V rámci medzinárodnej skupiny Telefónica patrí Telefónica Slovakia k skupine Telefónica Europe. Pre všetky svoje obchodné aktivity v Slovenskej republike spoločnosť používa značku O2.

Spoločnosť Telefónica Slovakia za rok 2011 sa už po tretí krát stala operátorom roka v nezávislej ankete zákazníkov. Aj týmto potvrdila, že ponuka O2 Fér, ktorú predstavila v roku 2008 a rovnako aj ponuka O2 Moja Firma zo septembra 2010 či aktuálne posledná novinka v produktovom portfóliu O2 Paušál, sú naozaj tým, čo zákazníci potrebujú. Hlavnými princípmi mobilného telefonovania sa stali férovosť, jednoduchosť a transparentnosť.

1st CLASS AGENCY

1st CLASS AGENCY je poradenská agentúra poskytujúca služby v oblasti PR, komunikácie a event manažmentu. Agentúra vznikla v roku 2007 ako prirodzené pokračovanie a profesionálna výzva odborníkov, ktorí dlhodobo pôsobia v rôznych oblastiach PR a komunikácie na strane klientov. Poznajúc ich potreby, požiadavky, vnútorné procesy a problémy. Viac na www.1stclass.sk

MAPLE & FISH   

Advokátska kancelária MAPLE & FISH poskytuje široké spektrum služieb v oblasti právneho poradenstva. Podporujeme klientov pri dosahovaní obchodných cieľov a v prípade potreby obhajujeme záujmy klientov aj v súdnych a arbitrážnych konaniach. Naša advokátska kancelária poskytuje kvalitné a cenovo priaznivé právne služby nielen firemným zákazníkom, ale aj individuálnym súkromným klientom. Viac na www.maplefish.sk

SLOVCA - Slovenská asociácia rozvojového kapitálu

Z iniciatívy niekoľkých podnikov na Slovensku sa koncom roku 1995 sformovala Slovenská asociácia private equity a rozvojového kapitálu - SLOVCA.

SLOVCA zastupuje spoločné záujmy investorov private equity a rozvojového kapitálu. Členovia aj asociovaní členovia prispievajú k vytvoreniu prostredia pre rozvoj investícií na Slovensku a taktiež majú záujem o uľahčovanie financovania pre malé a stredné podniky. Viac na www.slovca.sk

The Spot

The Spot je kreatívny priestor pre všetkých inovatívnych ľudí. V The Spote je možné pracovať, stretávať a vzdelávať sa. Spot je miestom prednášok, workshopov a menších konferencií. Spája komunitu s podnikateľským duchom – od startupov, cez mentorov až po investorov. Viac na www.thespot.sk.

Slovenský rastový kapitálový fond, a.s.

Slovenský rastový a kapitálový fond bol založený v jún 2008 a jeho cieľom je nadobúdanie majoritných a minoritných obchodných podielov a poskytovanie príspevku do vlastného imania úspešných slovenských spoločností a projektov. Ideálnym investičným cieľom je projekt alebo spoločnosť s výrazným rastovým potenciálom, silným trhovým postavením a motivovaným manažmentom. Fond sa zameriava na dvetvia s vyššou pridanou hodnotou, investície do príležitostí v  rozvojovom štádiu životného cyklu v odvetviach so silným rastovým potenciálom.

Manažérom fondu je Wood & Company a preferovaná výška jednej investície je 500 000 € až 2 500 000 € Eur v priebehu 12 mesiacov. Počas svojej existencie fond realizoval 14 akvizícií, 7 divestícií a posudzoval približne 200 investičných príležitostí. V portfóliu fondu možno násjť napríklad spoločnosť Sygic alebo Driving academy. Viac na www.wood.cz

VISIBILITY

VISIBILITY je internetová marketingová agentúra, ktorá vznikla v roku 2009. Vypracovala sa na jedničku na Slovensku hlavne v oblasti SEO služieb, ktoré dopĺňa kreatívnymi digitálnymi riešeniami, online PR a reputačným manažmentom. Viac na www.visibility.sk

ETARGET

ETARGET Ponúka viditeľnú reklamu na TOP portáloch internetu a viac ako 6000 ďalších webových stránkach pomocou precízneho cielenia a retargetingu. Za dostupnú cenu prináša na webové  stránky potenciálnych  zákazníkov a širokým okrytím dokážeme prispieť  k budovaniu značky.  Sieť ETARGET je preto vhodným  riešením pre  firmy  a spoločnosti, ktoré zvažujú využiť reklamu na internete.

Mediálni partneri: portál podnikajte.sk, časopis ZISK, azet.sk

Podnikajte.sk

Portál o podnikaní živnostníkov, o zakladaní a riadení obchodných spoločností. Portál podnikajte.sk je zameraný na poskytovanie aktuálnych a zrozumiteľných informácií pre malých a stredných podnikateľov. Nájdete na ňom inšpiratívne podnikateľské nápady, informácie potrebné na založenie firmy, vzorové biznis plány a mnoho ďalších informácií, pomôcok a rád k úspešnému podnikaniu a vzdelávaniu o podnikaní.

ZISK

Zisk je mesačník venovaný manažmentu, podnikaniu, obchodovaniu a personalistike. Čitateľom prináša praktické návody, riešenia a nápady na to: ako efektívne riadiť firmu a úspešne podnikať, ako viesť ľudí a podporovať produktivitu pracovných tímov, ako si získať a udržať zákazníka, ako riadiť seba a podporovať svoj profesionálny rast.

Azet.sk

Azet.sk je dlhodobo na čele najnavštevovanejších slovenských internetových portálov. Drvivá väčšina produktov Azet Group je jednotkou vo svojich segmentoch.

Azet je od roku 2010 súčasťou jednej z vedúcich mediálnych spoločností v strednej a východnej Európe - Ringier Axel Springer. Skupina Azet Group , ktorá vznikla spojením návštevnosti na weboch - Azet.sk + Ringier Axel Springer + CPress Media , sa od 1.12.2011 audituje v AIM Monitore pod jedným prevádzkovateľom - Azet.sk.

Spolupracujúce organizácie: VTP Žilina, RPIC Prešov


VTP Žilina

VTP Žilina je organizácia podporujúca inovatívne podnikanie. Súčasťou je aj inkubátor, ktorý bol vytvorený za účelom urýchlenia rastu a zvýšenia úspešnosti podnikov. Podnikom umiestneným v inkubátore poskytuje veľké množstvo podnikateľských služieb. Viac na www.vtpzilina.sk

RPIC Prešov

RPIC Prešov vzniklo v roku 1993 na platforme združenia právnických osôb a od svojho vzniku po súčasnosť sa venuje napĺňaniu svoju poslania t.j. podpory MSP. Okrem poskytovania poradenských, vzdelávacích a finančných služieb pre cieľovú skupinu MSP prevádzkuje aj technologický inkubátor. RPIC Prešov je členom európskej siete na podporu podnikania Enterprise Europe Network.

 

Fotogaléria:

Súbory na stiahnutie:

Vyhlasovateľ:
Generálny partner:

Partneri:

Mediálni partneri:

Podporovatelia:
Podnikateľský nápad roka 2014 sa koná pod záštitou Ministerstva financií SR